Ogrody zimoweogrody_zimowe_dach_A3Ogród zimowy obecnie cieszy się  coraz większą popularnością w Polsce. Jest to nie tylko atrakcyjny sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej budynku, ale również sposób na poprawienie jego  bilansu energetycznego. Różnorodność rozwiązań i konstrukcji pozwala na zaprojektowanie i montaż ogrodu zimowego według indywidualnych upodobań klienta. Rodzaj aranżacji zależy od koncepcji, powierzchni pomieszczenia oraz potrzeb.

Najczęściej spotykanym materiałem stosowanym do wykonania konstrukcji ogrodów zimowych jest aluminium:  materiał dość lekki, łatwy w montażu i konserwacji, odporny na korozję. Szkielety aluminiowe cechuje duża szczelność i łatwość w kształtowaniu (można stworzyć konstrukcje o dość skomplikowanych bryłach). Dodatkowo możliwe jest użycie profili aluminiowych z przekładkami termoizolacyjnymi, co daje wysoki poziom izolacji cieplnej – jest to rozwiązanie doskonałe do ogrodów zimowych, które mają mieć zastosowanie całoroczne i stanowić formę powiększenia powierzchni mieszkalnej.

Systemy zadaszeń stosowane w ogrodach zimowych marki Willingen przystosowane są do użycia wypełnień z poliwęglanu komorowego, jak i szkła zespolonego zapewniając wymaganą izolację termiczną. Systemowe rozwiązania zadaszeń ogrodów zimowych ograniczają do minimum stosowanie obróbek blacharskich. Występuje kilka rodzajów listew maskujących: proste, zaokrąglone jak i renowacyjne. Istnieje możliwość instalowania, zarówno nad, jak i pod rynnami, profili i elementów ornamentowych (ozdobne grzebienie, ściągi konstrukcyjne, obudowy rur spustowych).

Naszym celem jest dostarczanie Ogrodów Zimowych, które spełniają nie tylko wymogi techniczno-jakościowe, ale i również estetyczne, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny dla klienta.

Aby te warunki spełnić, wybraliśmy do współpracy tylko sprawdzone, uznane i doświadczone firmy. Dzięki temu materiały z których konstruujemy i budujemy ogrody zimowe, są wysokiej jakości oraz opierają się o sprawdzone rozwiązania.

Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, starając  się sprostać jego wymaganiom oraz oczekiwaniom. Naszym zadaniem jest zrozumienie potrzeb klienta i dopasowanie rozwiązań technicznych, tak aby efekt końcowy był w pełni satysfakcjonujący.